GHIBLI

Ghibli SpA je významným italským průmyslovým podnikem se sídlem v Dorno, v okrese Pavia.
Společnost byla založena v roce 1968 a více než čtyřicet let se zaměřuje na výrobu profesionálních a průmyslových vysavačů. Dnes je jedním z nejvýznamnějších evropských výrobců v oblasti úklidu a čištění a může se pochlubit kompletní řadou strojů pro čištění interiérů: Vysavače, jednokotoučové stroje a mycí stroje, jejichž charakteristickými vlastnostmi jsou pevnost, účinnost a snadné použití.

Společnost má přibližně 170 zaměstnanců, výrobní závod o rozloze 40 tisíc metrů čtverečních, 8 hlavních výrobních linek, lisovnu vybavenou 20 vstřikovacími lisy a sklad o rozloze 20 tisíc metrů čtverečních. Společnost Ghibli vyrábí 220 tisíc strojů ročně.

Hlavními prvky výrobní i obchodní politiky společnosti jsou především vyhledávání kvality za přiměřenou cenu, technologická inovace, moderní design a seriozní a profesionální přístup.

Společnost Ghibli je silně vázána na své teritorium, ale v posledních letech se zaměřuje především na export, který představuje přibližně 70% celkového obratu. Společnost má zastoupení v celém světě, kde působí prostřednictvím poboček, dovozců či distributorů.