Další informace

Komunální zametací a úklidový stroj pro celoroční použití

Mimořádně výkonný zametací stroj pro zametání komunikací. Široká možnost příslušenství umožňuje použití pro zametání, sečení nebo odsávání listí v letním období, shrnování a posyp v zimním období. Stroj je určen k použití na úklid náměstí, pěších zón, parků, komunikací a chodníků. Zametací stroj plynule zametá rychlostí 13km/h. Zametání je zajištěno dvěmi talířovými kartáči ovládanými samostatně z místa řidiče. Víření prachu je eliminováno dvěmi vodními tryskami na  jeden kartáč. Stroj je vybaven systémem pro recirkulaci vody. Přihrnuté nečistoty do střední části pod stroj jsou odsávány výkonným sacím agregátem pomocí sacího hrdla o šíři 540mm. Vyprázdnění odpadního kontejneru je prováděno hydraulickým zařízením s vyklápěcí výškou až 140 cm.

Samozřejmostí je široká škála doplňkového příslušenství. Stroj lze doplnit zimními nástavbami, ručním odsávacím zařízením, zařízením na mytí komunikací, sekací nástavbou a také komfortními prvky jako je zpětná kamera, osvětlení pro noční pracovní činnost, klimatizací, autorádiem apod...

Motor

Čtyřválcový dieslový motor šetrný k životnímu prostředí, chlazený vodou s uzavřeným chladícím systémem. Jeho výkon je 33 kW. Maximální točivý moment je 2600 ot/min. Objem palivové nádrže je 60 l.

Jízdní pohon 

Hydrostatický jízdní pohon zajišťuje pohon na všechna kola (tj. 4x4). Přepravní rychlost je do 30 km/hod. Pracovní rychlost vpřed je do 13 km/hod. Rychlost vzad je do 12 km/hod.

Hydraulický kloub zajišťuje menší poloměr otáčení, výhodný zejména v členitých komunikacích a chodnících.

Uzávěrka diferenciálu.

Pneumatiky

Standardní pneumatiky 195 R 14 C použitelné na komunikacích.

 Brzdy

Hydrostatické brzdění pohonem pro pojezd, přídavná hydraulická brzda. Mechanická parkovací brzda.

Baterie

12 V elektrická instalace vozidla ze startovací baterie 12 V 74 Ah.

Zametání

Zametání je zajištěno dvěmi talířovými kartáči ovládanými z místa řidiče. Kartáče o průměru 900 mm a otáčkami 200 otáček za minutu  přihrnují nečistoty ke středu stroje, kde jsou odsávány sacím hrdlem (o průměru  do odpadní nádoby (o objemu 1000 l) z ušlechtilé oceli. Víření prachu je odstraněno vodní mlhou, kterou zajišťují vodní trysky.  Odpadní nádobu lze vyprázdnit pomocí hydraulického zařízení. Výsypná výška hydraulického zařízení je 1400 mm.