Další informace

Zásobník

Ocelový zásobník na posypový materiál. V jeho spodní části je umístěn šnekový dopravník poháněný hydromotorem, jehož úkolem je vynášet materiál ven ze zásobníku k rozmetadlu. Zásobník má kónický tvar, To znamená, že se směrem ke šnekovému dopravníku zužuje a tím podporuje samovolný postup materiálu směrem k dopravníku.
Všechny vnější části nástavby jsou opatřeny základním dvousložkovým epoxidovým nátěrem Duralit a vrchním dvousložkovým polyuretanovým lakem Duralit ABF odstínu RAL 2011.

Rozmetadlo

Výklopný celek, který se skládá z horní pevné trubky, spodní výškově stavitelné trubky, rozmetacího talíře s krytem a madlem a stavitelného skluzu. Rozmetadlo je vyrobeno z nerez oceli 1.4301. Celé rozmetadlo je ručně výklopné směrem nahoru do přepravní polohy. Pohybu napomáhá plynová vzpěra. V poloze zajištěno čepem.

Hydraulické připojení

Slouží k připojení tlakové energie z podvozku pomocí patřičných rychlospojek. Pod krytem je hydraulický blok pro regulaci otáček rozmetadla s ručním nebo dálkovým elektrickým ovládáním. U ručního bloku se reguluje nastavení otáček talíře rozmetadla, otáčky šneku se pak regulují celkovým množstvím dodávaného oleje z nosiče.

Elektrické připojení

Nástavbu je možné vybavit výstražným světlem (majákem) a pracovním světlem pro osvětlení prostoru rozmetadla. V kabině je umístěn jednoduchý ovladač. S nosičem je pak vše spojeno konektorovou zástrčkou.
V případě elektrického ovládání se montuje do kabiny vyjímatelný ovládací panel a elektrické zapojení dle následujících schémat.